Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout


30.05.2018

EKOVA ELECTRIC se představí na odborné konferenci „Elektrické autobusy pro město“ v Nitře

Nový elektrobus s ultrarychlým nabíjením ve standardu Opportunity Charging je tématem příspěvku, s nímž naše společnost vystoupí na odborné konferenci 5. 6. v Nitře v rámci veletrhu BUS SHOW 2018.


Konference v Nitře navazuje na úspěšnou českou verzi s názvem „Elektrické autobusy pro město“, která je už šest let tradičním doprovodným programem veletrhu Czechbus v Praze. Prezentační a vzdělávací akce, jíž se loni zúčastnilo kolem 150 odborníků z oblasti veřejné dopravy a jejího dodavatelského průmyslu, se postupem let vyprofilovala jako místo výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Hlavním partnerem konference v roce 2017 byla naše společnost EKOVA ELECTRIC.

Letošní první ročník konference v Nitře je věnován elektrobusům v kontextu chytrých měst (smart cities). Účastníci se dozvědí o technologických novinkách pro elektrické autobusy a mohou si vyměnit provozní zkušenosti, dále získají informace o možnostech a způsobech financování hotových produktů i rozvojových projektů v oblasti elektromobility ve veřejném prostoru. 

EKOVA ELECTRIC na nitranské konferenci představí nové elektrobusy pro město Ostravu. První dva elektrobusy s ultrarychlým nabíjením ve standardu Opportunity Charging jsou unikátním řešením v České republice i na Slovensku. V Ostravě jsou realizovány jako pilotní projekt. Město v letošním roce počítá s jejich nasazením na trase, která povede přes Svinov do Klimkovic.
zpět