Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout


15.06.2018

Nový elektrobus pro Ostravu bude poprvé k vidění na Czech Raildays 2018

Na tradiční veletrh CZECH RAILDAYS 19. - 21. června v Ostravě letos přichází EKOVA ELECTRIC s unikátní novinkou: prvním elektrobusem s ultra rychlým nabíjením ve standardu Opportunity Charging v České republice.


Nový elektrobus EKOVA Electron 12, který byl vyroben pro mateřskou společnost Dopravní podnik Ostrava, je stoprocentně nízkopodlažní a plně elektrický, s automaticky regulovanou klimatizací, během jízdy bude samozřejmostí distribuce čerstvého vzduchu po celém voze. Elektrobus je koncipován na bázi stavebnicového systému, kdy jednotlivé moduly lze měnit a kombinovat podle specifikace a požadavků zákazníka. Jeho největší předností je však v podstatě neomezený provoz 24 hodin denně/365 dní v roce, který je umožněn díky systému ultra rychlého průběžného nabíjení = Opportunity Charging. Pouhých 5 minut nabíjení bude znamenat jednu hodinu jízdy.

Pro město Ostrava dodá EKOVA ELECTRIC dva elektrobusy včetně nabíjecí stanice, jejíž výstavba již byla zahájena ve Svinově. V pilotním projektu ostravský dopravní podnik plánuje elektrobusy nasadit na trase ze Svinova do Klimkovic.

Elektrobus si mohou návštěvníci Czech Raildays prohlédnout v rámci expozice Dopravního podniku Ostrava a na stánku D-05 se o něm dozvědět víc.
zpět