Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout

 28.6.2018

Výroční zpráva 2017: EKOVA ELECTRIC hospodařila se ziskem

Loňský rok pro EKOVU znamenal nastartování změn s cílem stabilizovat společnost a připravit podmínky pro její trvalý hospodářský růst.


Zaměřili jsme se zejména na zvyšování produktivity práce, stabilizaci a rozvoj zaměstnanců a snížení výrobních nákladů v oblasti elektromobility. Správnost zvolené strategie dokládají hospodářské výsledky: ve všech významných ekonomických parametrech jsme zaznamenali růst. Dosáhli jsme zisku před zdaněním 33,482 mil. korun a v loňském roce jsme vyplatili akcionářům historicky první dividendu.

Opravy pro DPO

V rámci nového pětiletého kontraktu s Dopravním podnikem Ostrava jsme v průběhu roku 2017 realizovali 89 středních a velkých prohlídek tramvajových vozidel. Rovněž jsme úspěšně vykryli potřebu mimořádných oprav. Zkracováním doby pobytu vozidel v údržbě získáváme větší prostor pro zakázky dalších evropských provozovatelů veřejné dopravy, pro DPO však máme vždy rezervovány dostatečné kapacity.

Modernizované tramvaje pro Tallin a Göteborg

Loni jsme společně se svým dlouholetým obchodním partnerem - společností Cegelec zahájili dodávku celkem 14 opravených tramvají pro estonský dopravní podnik Tallinn TLT. Prvních 7 kompletně rekonstruovaných tramvají, které byly původně ve velmi špatném stavu, již cestující tallinnského dopravního podniku využívají. Modernizace tramvajových vozidel pro švédské město Göteborg se stala pilotním projektem pro implementaci konceptu a systému kvality RAMS v EKOVA ELECTRIC. V roce 2017 jsme pro Göteborg modernizovali 11 tramvají – díky velké spokojenosti zákazníka o dvě více, než zněla původní objednávka. Pro letošní rok jsme podepsali objednávku na dalších 15 vozů.

Nové elektrobusy pro Ostravu

V roce 2017 jsme dokončili vývoj trolejbusu s bateriovým napájením, který umožňuje až 12kilometrovou jízdu bez trolejí. Uspěli jsme ve výběrovém řízení na dodávku dvou elektrobusů pro mateřský Dopravní podnik Ostrava. První elektrobus mohli zhlédnout návštěvníci letošního veletrhu Czech Raildays. Je absolutní novinkou: jde o první elektrobus s ultra rychlým nabíjením ve standardu OppCharge v České republice a na Slovensku. Spolu s druhým vozidlem bude ještě letos v rámci pilotního projektu nasazenna lince číslo 64, která povede přes Svinov do Klimkovic.

Celou výroční zprávu EKOVA ELECTRIC 2017 si můžete přečíst zde.
zpět