Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout


16.08.2018

Svezte se novým trolejbusem, který umí jezdit i bez trolejí

Trolejbus EKOVA Electron 12T zahajuje zkušební jízdy s cestujícími v síti Dopravního podniku Ostrava. Během zkušebního provozu najede v ostravských ulicích 20 tisíc kilometrů.


Tzv. parciální trolejbus je novinkou v portfoliu vozidel vyvíjených a vyráběných naší společností v segmentu elektromobility. Jeho předností je schopnost absolvovat část trasy jen s bateriovým napájením, bez trolejí. Na rozdíl od elektrobusů se následně nemusí dobíjet, baterie se průběžně nabíjejí během jízdy pod trolejovým vedením. Pouze na baterie trolejbus ujede vzdálenost 12 kilometrů.

Oproti jízdě na dieselagregát (dříve využívaný pohon pro trolejbusy mimo trakční vedení) je parciální trolejbus spolehlivější a také méně hlučný. Bezemisní EKOVA Electron 12T pojme až 86 cestujících, kteří v horkém létě určitě ocení, že je plně klimatizovaný. Zařaďte se mezi první cestující, kteří si mohou jeho výhody vyzkoušet na vlastní kůži. Na naší stránce na FB brzy zveřejníme, na kterých linkách se můžete v novém trolejbusu svézt. Těšíme se na Vás!
zpět