Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout


19.08.2018

Na Den ostravských dopraváků vám představíme zkušebnu kolejových vozidel

EKOVA ELECTRIC se připojila ke Dni otevřených dveří, který pořádá Dopravní podnik Ostrava v sobotu 1. září v areálu dílen Martinov.


V prostorách EKOVY ELECTRIC letos veřejnosti zpřístupníme seřizovací halu – zkušebnu kolejových vozidel, kde dochází k oživování tramvají, tzn. ke kontrole všech funkčních prvků, než tramvaje vyjedou na trati dopravního podniku. Návštěvníci si budou moci prohlédnout tramvaje zespodu i shora (z lávky). Mimo jiné bude k vidění tramvaj Ansaldo Breda z Göteborgu.

Před halou bude vystaven nový elektrobus s ultrarychlým nabíjením v systému Opportunity Charging, první svého druhu v České republice a na Slovensku. Poprvé jsme jej představili na letošních Czech Raildays. Elektrobus byl vyroben pro Dopravní podnik Ostrava a spolu s dalším stejným vozidlem bude ještě letos nasazen v pilotním projektu na trase ze Svinova do klimkovických sanatorií.

Pro návštěvníky Dne otevřených dveří je od 9 do 16 hodin nachystán bohatý doprovodný program, který Dopravní podnik Ostrava připravuje s Radiem Čas a partnerskými společnostmi a institucemi. Program naleznete zde.
zpět