Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout


25.11.2018

Počet elektrických autobusů v Evropě se od loňska zdvojnásobil

Konference Elektrické autobusy pro město VII: pokračuje „velký třesk“ autobusů s bezemisním pohonem a rozvoj nových technologií.


Na výstavišti v pražských Holešovicích se 21. listopadu sešli zástupci více než 160 dopravců, výrobců dopravních prostředků, municipalit, škol a dalších organizací, aby si vyměnili zkušenosti na téma elektrických autobusů. Hlavním partnerem konference, která tvořila doprovodný program 8. ročníku mezinárodního veletrhu CZECHBUS 2018, byla EKOVA ELECTRIC.

Aktuální informace týkající se ekonomiky a financování na konferenci přednesli zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, a také pořádající konzultační firma. Odvětví výroby dopravních prostředků zastupovaly společnosti, jako jsou Chariot Motors, Solaris Bus & Coach, Volvo Group Czech Republic a in-tech GmbH. Oblast infrastruktury pro elektrické autobusy reprezentovaly firmy ABB, ČEZ ESCO, TECO a PZK Brno a další.

Konference potvrdila enormní nárůst počtu elektrických autobusů v městské dopravě. V oblasti průběžného dobíjení elektrobusů je stále více kladen důraz na standardizaci rozhraní vozidlo-infrastruktura. Jejím hlavním smyslem je interoperabilita - průběžné dobíjení elektrobusů od různých dodavatelů na týchž dobíjecích stanicích. Příkladem je standard nabíjení opportunity charging, který měl českou premiéru v říjnu letošního roku v Ostravě – první dva elektrobusy s ultrarychlým nabíjením včetně nabíjecí stanice opportunity charging dodala ostravskému dopravnímu podniku právě společnost EKOVA ELECTRIC. Zároveň se ve světě prosazují některé nové technologie v oblasti vozidel a jejich nabíjení.

Z jednání účastníků konference také vyplynula nutnost přehodnotit dosavadní financování rozvoje ekologické městské dopravy včetně elektrobusů, které je v ČR v převážné míře závislé na evropských strukturálních a investičních fondech. 

Více o konferenci naleznete zde.
zpět