Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout


Vážení obchodní partneři a příznivci společnosti EKOVA ELECTRIC, děkujeme Vám za důvěru a spolupráci v letošním roce. Věříme, že nám zachováte svou přízeň a budete spolu s námi nalézat úspěšná řešení v oblasti vývoje, oprav a modernizací vozidel pro veřejnou přepravu osob a budeme tak úspěšně  "udržovat města v pohybu".

Přejeme Vám vše dobré a těšíme se na další spolupráci.

Váš tým EKOVA ELECTRIC.

19.06.2019

Náš opravárenský areál hostil Československý trolejbus

Historické vozidlo uvedli do retro podoby z roku 1993 dobrovolníci z dopravního spolku


Na podzim roku 2018 koupil časopis Československý dopravák vyřazený trolejbus typu Škoda 15 Tr od chomutovského dopravního podniku. Trolejbus nejdřív putoval přes celou Českou republiku do Opavy, kde si získal srdce místních dopravních nadšenců, a poté do opravárenského areálu EKOVY. Zde na něm členové dopravního spolku odvedli stovky hodin dobrovolnické práce, aby jej uvedli do podoby z roku 1993. 

Svépomocí opravený historický trolejbus, který dostal název Československý, absolvoval v areálu EKOVY testovací jízdy. Trolejbus bude následně darován k užívání východoslovenským Košicím, kde se má stát symbolem postupného návratu trolejbusů do města. Košice v roce 2015 trolejbusovou dopravu zastavily a po čtyřech letech se rozhodly ji opět obnovit.

Na premiérovou jízdu retro trolejbusu se mohou příznivci veřejné dopravy v Košicích těšit v sobotu 22. června, kdy proběhne Košický trolejbusový den.
zpět