Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout

 28. 10. 2019

Zapůjčení trolejbusu do Prahy prodlužujeme do prosince

EKOVA Electron 12T zajistí pohodlnou přepravu návštěvníků listopadového veletrhu CzechBus


V posledním zářijovém týdnu vyjel na lince číslo 58, která spojuje pražské stanice metra Palmovku a Letňany, parciální trolejbus EKOVA Electron 12T. EKOVA jej zapůjčila pražskému dopravnímu podniku původně na dobu jednoho měsíce, aktuálně je však testovací provoz trolejbusu v našem hlavním městě prodloužen až do 5. prosince.

Parciální trolejbus se tak bude prezentovat přímo v „terénu“ na 9. ročníku středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CzechBus, který letos proběhne na výstavišti v Letňanech. Linka 58 bude ve dnech jeho konání, od 26. do 28. listopadu, prodloužena až k areálu výstaviště, trolejbus tedy zajistí pohodlnou přepravu návštěvníků.

EKOVA Electron 12T je čtvrtým moderním trolejbusem, který se v novodobé trolejbusové historii Prahy připojil k tamní trolejbusové síti. Po zhruba měsíčním provozu jej řidiči i cestující hodnotí velmi kladně, a to zejména pro pohodlí, tichý provoz a dynamiku jízdy. Dopravní podnik Praha rovněž vyzdvihuje dojezd na baterie a spolehlivost vozidla - doposud nedošlo k žádnému přerušení provozu a žádné závažnější závadě. Poznatky získané z reálných jízd budou použity v rámci připravovaných projektů elektrifikace autobusových linek v Praze.

Po ukončení zápůjčky v Praze jsme připraveni nabídnout testování našeho trolejbusu i dalším dopravním podnikům s trolejbusovým provozem, které o něj projeví zájem.

Foto: Anna Haitmanová
zpět