Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout


25.03.2020

Po Praze si parciální trolejbus vyzkoušejí cestující v Plzni

Městské dopravní podniky trolejbus otestují na lince, která rozšíří dopravu mimo trolejové vedení


Parciální trolejbus Ekova Electron 12T ukončil jízdy Prahou a je připraven zamířit do města Plzně. Pobyt v Praze si trolejbus o několik měsíců prodloužil oproti původní dohodě a od konce září do března s cestujícími najel celkem 16 554 kilometrů.

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) budou parciální trolejbus testovat na zkušební lince, která spojí západní a východní okraj města (vede od ústředního hřbitova přes centrum až do Křimic a Malesic). Ekova Electron 12T s dojezdem 12 km na baterie tak doplní provoz trolejbusů domácího výrobce v části města, které není plně vybaveno trakčním vedením.

Stěhování trolejbusu do Plzně bylo původně naplánováno na tento týden. Vzhledem k opatřením, které vyhlásila vláda České republiky v souvislosti s pandemií koronaviru, se zatím přesun vozidla do západočeské metropole odkládá. Sledujte naše webové a facebookové stránky, o tom, kdy si plzeňský dopravní podnik náš trolejbus Electron 12T převezme, vás budeme včas informovat.

Foto: Anna Haitmanová, DPP
zpět


Trolejbus Ekova Electron 12T ve stanici Letňany. Foto: Anna Haitmanová, DPP
Trolejbus Ekova Electron 12T při nabíjení ve stanici Palmovka. Foto: Anna Haitmanová, DPP
Trolejbus Ekova Electron 12T ve stanici Kundratka při míjení s trolejbusem Škoda 30Tr. Foto: Michal Váňa, DPP
Trolejbus Ekova Electron 12T ve stanici Letňany. Foto: DPP
Trolejbus Ekova Electron 12T ve stanici Letňany. Foto: Anna Haitmanová, DPP Trolejbus Ekova Electron 12T při nabíjení ve stanici Palmovka. Foto: Anna Haitmanová, DPP Trolejbus Ekova Electron 12T ve stanici Kundratka při míjení s trolejbusem Škoda 30Tr. Foto: Michal Váňa, DPP Trolejbus Ekova Electron 12T ve stanici Letňany. Foto: DPP