Prohlédněte si
naše reference

prohlédnout


15. 7. 2020

EKOVA ELECTRIC se stane součástí skupiny Škoda Transportation

Vstup strategického partnera zajistí další rozvoj naší společnosti


Zastupitelstvo města Ostravy rozhodlo o vstupu strategického partnera do naší společnosti. Je jím tuzemská skupina Škoda Transportation, která je součástí PPF Group. Smlouva o koupi stoprocentního podílu v Ekově byla podepsána 7. července, k samotnému převodu na skupinu Škoda Transportation dojde v příštím roce.

 „Jsme přesvědčeni, že prodej prestižní skupině v oblasti dopravního strojírenství je dobrým rozhodnutím a povede k dlouhodobé stabilitě a rozvoji Ekovy, a to nejen z důvodu plánovaných významných investic do modernizace závodu a technologického vybavení,“ říká Miroslav Mareš, předseda představenstva společnosti EKOVA ELECTRIC. „Získáváme silného partnera, díky němuž budeme moci plně rozvinout potenciál naší společnosti, který mimo jiné spočívá v technickém umu, zkušenostech a know-how našich kvalifikovaných zaměstnanců. Nyní nás čeká přechodné období jednoho roku, které je určeno pro integraci Ekovy do skupiny Škoda Transportation. Nepochybuji o tom, že jsme na startu skvělé budoucnosti. Dopravnímu podniku Ostrava děkuji za desetiletou podporu v roli dosavadního vlastníka a přál bych si, aby vzájemné dobré vztahy a profesionální spolupráce přetrvaly i na budoucí obchodní bázi.“

 

 „Dopravní podnik Ostrava, jako vlastník EKOVA ELECTRIC, při správě této společnosti jako řádný hospodář trvale usiloval o zvýšení nebo alespoň o udržení hodnoty svěřeného majetku, zaměstnanosti kvalifikovaných lidí a konkurenceschopnosti. Došli jsme ale k odbornému závěru, že prodej silnému investorovi je pro nás v daném čase a místě nejvýhodnější variantou. Ostatní možnosti jsou pro nás nepřiměřeně velkým rizikem. Věřím, že výběr nového majitele bude přínosem pro všechny zúčastněné strany a historie potvrdí správnost tohoto rozhodnuti. Přeji Ekově, jejím budoucím vlastníkům, všem jejím zaměstnancům a partnerům, co nejlepší budoucnost, úspěch v dalším podnikání a v neposlední řadě našemu dopravnímu podniku ještě lepší servisní služby, i když tuto příležitost musí Ekova vždy obhájit v řádné veřejné soutěži," dodává Daniel Morys, předseda představenstva Dopravního podniku Ostrava.

Nový vlastník Ekovy - Škoda Transportation
Mezi výrobky Škody Transportation patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, elektrobusy a trolejbusy, ale i řídící a pohonné systémy pro dopravní systémy. Škoda Transportation má několik dceřiných společností v České republice, kde zaměstnává téměř 5 tisíc lidí, další firmy jsou v Německu, Finsku, Maďarsku a Rusku. V Moravskoslezském kraji působí dlouhodobě. Do Ostravy se například koncentruje technologické know-how v oblasti řídících, multimediálních a diagnostických systémů v rámci dceřiné společnosti Škoda Digital, přímo v Ostravě působí také významná dceřiná firma Škoda Vagonka, zaměřená na oblast vývoje a výroby kolejových vozidel.

 

 
zpět